به مناسبت روز جهانی قهوه: انواع قهوه

به عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باید این انعطاف را داشته که بتوانیم برای صنایع مختلف خلاق و چالاک عمل کنیم. بعضی کسب و کارها اصطلاحا Unsexy و نچسب هستند. نه ماهیت آنها، بلکه تولید محتوا و ارائه استراتژی‌های راهبردی در حوزه بازاریابی دیجیتال برایشان همراه با چالش‌های عدم جذابیت کافی نزد کاربر می‌باشد. در آینده راجع به روش‌های تولیدمحتوای جذاب برای کسب و کارهای غیرجذاب از تجارب خود خواهیم گفت.

 

دیجیتال مارکتینگ قهوه: به اندازه کافی جذاب
ما برای صنایع مختلف مثل معماری، پزشکی، سازمانی، مواد غذایی و تنقلات خدمات دیجیتال مارکتینگ ارائه داده‌ایم. اما یکی از صنایع مورد علاقه ما برای تولید محتوا همواره قهوه و موارد وابسته به آن است. در همین مورد پروژه آریا وندینگ و کافه نون برخی از تجارب ما می‌باشد.

به مناسبت روز جهانی قهوه و ارادت ما به این گیاه زمینی و هرآنچه که با آن می‌توان ساخت، مروری به نوشیدنی‌های مشهور همراه با متونی در وصف آنها خواهیم داشت. محتوای زیر شامل اینفوگرافیک توصیف انواع مختلف قهوه و در کنار آن، متونی در خور همان نوع نوشیدنی توسط تیم بازاریابی محتوایی جورچین تولید شده است.

انواع نوشیدنی‌های گرم بر پایه قهوه: انواع و اقسام قهوه
طرز تهیه و آشنایی با نوشیدنی ها و مشتقات اسپرسو
تفاوت قهوه های مختلف، اینکه اسپرسو چه فرقی با امریکنو داشته. میزان شیر در لاته و کاپوچینو به چه صورت است و هر نوع مختلف قهوه چه مشخصاتی دارد.

 

اسپرسو
شاتِ خدا تعبیریست که قهوه‌خوران حرفه‌ای به یک اسپرسوی ایده‌آل و بدون نقص می‌دهند. و اگر بخواهیم از تعاریف فلسفی استفاده نکنیم باید بگوییم همان اعتقادی که گارفیلد نسبت به لازانیا داشت قهوه‌خوران حرفه‌ای نسبت به اسپرسو دارند زیرا که این تنها یک نوشیدنی ساده نیست، هر شات از آن یک شیوه زندگی است.

اسپرسو با عبور ۲۵ تا ۳۰ میلی‌لیتر آب از روی ۷ گرم قهوه با آسیاب ریز بدست می‌آید. رایحه افسون گر قهوه در کنار افیونی چون کافئین که در شات‌های کوچک سرو می‌شود برای هر موجود زنده‌ای می‌تواند انرژی‌بخش و محرک باشد.
معمولا در کنار اسپرسو شکلات یا بیسکوئیت سرو می‌شود که ما اعتقاد داریم بهترین ماده مجاز در کنار اسپرسو آب است.

اطلاعات بیشتر راجع به قهوه:
گیاه قهوه دو گونه مختلف تجاری به نام های عربیکا و روبوستا دارد که ممکن است به گوشتان خورده باشد. معمولا برند‌های قهوه با ترکیب کردن قهوه عربیکا و روبستا ترکیب مخصوص خود را ایجاد می‌کنند. به طور کلی قهوه عربیکا دارای کافئین کمتری است و عطر فوق العاده ای دارد و قهوه روبستا عطر و طعم تلخ و کافئین بیشتری دارد، بنابراین با توجه به اینکه چه انتظاری از قهوه خود دارید می‌توانید نوع و ترکیب مورد نیازتان را انتخاب کنید.

 

امریکنو
قهوه آمریکانو در زمان جنگ جهانی دوم به جمع خانواده قهوه ها اضافه شد.
سربازان آمریکایی که اسپرسو برایشان غلیظ بود در کافه‌های ایتالیا درخواست آب داغ می‌کردند و با اضافه کردن آب به اسپرسو، خوردن آن را راحت‌تر می‌کردند.
از آن زمان ترکیب اسپرسو و آب داغ به قهوهآمریکانو شهرت پیدا کرد

برای تهیه قهوه آمریکانو ۳۰ تا ۴۷۰ میلی‌لیتر آب داغ را به اسپرسوی تک‌شات یا دبل‌شات اضافه می‌کنند.
نکته: اگر ترتیب این کار عوض شود یعنی اسپرسو را روی آب داغ بریزند نام قهوه به لانگ بلک تغییر می‌کند.

البته همیشه اضافه کردن آب به منظور لایت شدن و رقیق شدن اسپرسو نیست، اگر شما می‌خواهید برای مدتی طولانی از قهوه خودتان لذت ببرید و زمان خوردن آن را افزایش دهید، می‌توانید به جای اسپرسو که خوردنش بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه طول‌ می‌کشد، قهوه امریکنو میل نمایید و طول این عشق بازی را افزایش دهید.

admin